Raskite geriausią interneto tiekėją vienoje vietoje

Daugiau nei 200 pasiūlymų nuo 7,90 Eur/mėn.

Sužinoti nemokamai
Pvz. Kavoliuko g. 65-12, Vilnius
Telia Init Penki Fastlink Kis splius
Paslauga
 • Telia
 • Elektrum
 • Init
 • Enefit
 • Penki
 • FastLink
 • Splius
 • Baltneta
 • KIS
Dirbame tiek su didžiaisiais, tiek mažiau žinomais vardais
Sužinoti nemokamai
 • Pradžia
 • Bevielis, belaidis, nešiojamas internetas

Bevielis, belaidis, nešiojamas internetas

Dar ne taip seniai, idėja turėti internetą „su savimi“ arba galėti naudotis juo be laidinė jungties atrodė kaip mokslinė fantastika. Technologijoms tobulėjant ir vystantis jau dabar rinkoje yra didelis ir platus bevielio ir nešiojamo interneto pasirinkimas. Jis tinka visiems – namų šeimininkėms, verslo žmonėms, laisvai samdomiems darbuotojams ir visiems, kurie mėgsta laisvai naršyti erdvėje. „Markestro“ siūlo itin plačias galimybes pasirinkti pačius geriausius bei sparčiausio belaidžio interneto planus Lietuvoje.

Kas yra belaidis internetas?

Belaidis internetas tai yra ryšio priemonė leidžianti Jums prisijungti prie globalaus tinklo be laidų. Jis būna keleto tipų: belaidis Wi-Fi internetas bei mobilus 3G, 4G (LTE) bei 4G+ internetas. Kuo jie skiriasi ir kokie jų privalumai? Visų pirma tai abu belaidžio arba bevielio interneto tipai užtikrina ryšį be jokio kabelio ar laido. Tai yra ryšys sklindantis iš maršrutizatoriaus, modemo ar stotelės, kuris nėra priklausomas nuo fizinių jungčių. Mobilaus interneto (4G) sparta teoriškai gali siekti net 150 Mbps, tačiau praktiškai ji būna mažesnė. Mobilųjį internetą naudoti leidžia į Jūsų įrenginį jungiamas modemas, kuriam užtenka baterijų arba jis naudoja energiją iš Jūsų prietaiso. Visoje Lietuvoje 4G ryšys nėra vienodai stiprus ir Lietuvoje vis dar galite rasti vietovių, kur internetas nėra pats greičiausias. Vis dėlto progresas šioje srityje užtikrina tai, kad didžiojoje šalies dalyje 4G veiks sklandžiai ir galėsite mėgautis HD turiniu ar kitais naršymo malonumais lengvai ir sklandžiai.

Wi-Fi ryšį skleidžia arba jau minėtas 4G modemas (kaip tarpinė stotelė) arba maršrutizatorius. Jo sparta gali būti daug aukštesnė ir prilygsta daugumai šviesolaidinių tinklų (gali siekti iki maždaug 600 Mbps), tačiau tokį bevielį ryšį gali skleisti tik jau minėto šviesolaidinio tinklo maršrutizatorius. Jo, skirtingai nei 4G modemo negalite naudoti bet kur, nes Wi-Fi siųstuvui reikia nuolatinės elektros srovės bei laidinio įvado. Trumpai tariant, tai puikus pasirinkimas patalpai – biurui ar namams, bet šis internetas nėra „nešiojamas“ bei mobilus.

Kuris iš jų geresnis, 4G ar Wi-Fi?

Viskas priklauso nuo Jūsų poreikio. Dirbantiems iš įvairių vietų ar daug keliaujantiems interneto reikia visur bei visada, todėl 4G arba mobilus internetas turėtų būti jų pirmasis pasirinkimas. Vis dėl to net ir 4G/4G+ ryšys dažniausiai negali prilygti Wi-Fi tinklo spartai. Ši gali lenkti savo mobilųjį konkurentą sparta net kelis kartus. Patalpoje, nesvarbu ar tai namai ar biuras, geriau rinktis Wi-Fi belaidį internetą, nes jam netaikomi duomenų išsiuntimo bei atsisiuntimo apribojimai. 4G tinklas ir jo vartotojai dažnai yra suvaržomi išsiunčiamų bei atsisiunčiamų duomenų kiekio limitais, o po „neribotų“ gigabaitų pasiūlymais dažnai slypi ryšio operatoriaus savavališka teisė sulėtinti greitaveiką viršijus tam tikrą suvartotų duomenų kiekį. „Markestro“ dirba tam, kad Jūs žinotumėte kokį pasiūlymą gaunate ir, kad jis Jums tiktų geriausiai. Mūsų siūlomų planų sąrašą sudaro: Telia bei daugelio kitų patikimų ryšio operatorių paslaugos. „Markestro“ siūlo tokias kainas, kokias gaunate tiesiai iš ryšio tiekėjų arba net gali pasiūlyti planus su nuolaidomis ar dovanomis. Padėsime priimti sprendimą ir išsirinkti interneto tipą, kuris yra geresnis Jums!

Ar galima turėti abu bevielio interneto tipus vienu metu?

Taip, tačiau juos naudoti visiškai tam pačiam tikslui yra beprasimiška. Tikrai naudingas sprendimas yra namuose ar biure turėti belaidžio Wi-Fi interneto stotelę. Ja naudotis gali daug žmonių ir jausti didelę interneto spartą neprarasdami puikaus komforto savo namuose ar darbe. Na, o išvykę iš darbo vietos ar namų galite įsijungti mobilaus interneto stotelę ir visad būti pasiekiamais bei neatsilikti nuo naujienų.

Kaip gauti „Markestro“ pasiūlymą belaidžiui internetui?

Pasiūlymai nešiojamam ar belaidžiui internetui Jums gali būti pateikti, jei užpildysite prašymą. Tai itin greitai užpildomas puslapis, kuriame tereikia įvesti savo adresą ir telefono numerį. „Markestro“ ekspertai įvertins Jūsų gyvenamojoje ar veiklos vykdymo patalpoje prieinamas paslaugas ir susisieks turėdami konkretų pasiūlymą. Atminkite, kad mūsų paslaugos Jums yra nemokamos, todėl dirbame skaidriai ir nešališkai ieškodami geriausio pasirinkimo klientui.

 • Atnaujinta: 2023 m. liepos 5d. 15:20
Gauti pasiūlymus